Ampute Milliler 3. kez Avrupa’nın en büyüğü olmak için hazırlanıyor

Fransa’da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Ampute Milli Futbol Takımı, çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.

Çorum’da kampa giren ay-yıldızlılar, Ahlatcı Çorum FK tesislerinde her gün ortalama 4 saat antrenman yapıyor.

Daha önce 2 Avrupa ve 1 dünya şampiyonluğu kazanan milli takımın kampı, 16 Mayıs’a kadar devam edecek.

Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü İsmail Temiz, yaptığı açıklamada, yüksek motivasyonla şampiyonaya hazırlandığını söyledi.

Çorum’un ardından bir kamp daha yapacaklarını anlatan Temiz, “O kampımızın ardından da Fransa’ya uçacağız. İnşallah şampiyon gidip, şampiyon döneceğiz. Arkadaşlarımızın azmi, hırsı ve isteği gerçekten çok üst düzeyde. Çalışmalarda bunları görebiliyoruz. Üçüncü defa Avrupa şampiyonluğu kupasını inşallah ülkemize kazandıracağız.” dedi.

“Kanlarının son damlasına kadar mücadele edecek arkadaşlarımız burada”

Şampiyona hazırlıklarına başlamak için ligi erken bitirdiklerini aktaran Temiz, şunları kaydetti:

“Bu süreçte biz hem sporcu seçimi, hem de gençleri ampute futboluna kazandırma adına birkaç kamp yaptık. Şu anda 19 sporcu kardeşimiz burada. Çok azimli, çok istekli, ülkeye üçüncü defa kupayı getirmek için ellerinden geleni yapacak sporcu kardeşlerimiz. Yani bayrak için, ülke için kanlarının son damlasına kadar mücadele edecek arkadaşlarımız burada. Onlara güvenim tam. Onlarla bu yolu yürüyoruz ama çok zor süreçlerden geçtik. Yoruldular. Hala çok yoğun çalışıyorlar. Günde 4 saat antrenman yapıyorlar. Kolay değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir